• Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal

Лютий, Тарас (у співпраці з Олегом Ярошем). Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади. – К. : НаУКМА, 2016. – 200 с.

Taras Lutiy

Монографію присвячено вивченню ключових теорій ідеології.

Розкрито характеристики політичних ідеологій і рухів протесту, виявлено зв’язок між ідеологією та партійною політикою. Простежено розвиток уявлень про ідеологію: сакралізація влади, феномен ідолопоклонства й маніпуляції. Висвітлено головні засади марксистських, неомарксистських і соціологічних теорій разом із сучасними соціальними рухами й дебатами про «кінець ідеологій». Поряд із семантико-лінгвістичними теоріями розглянуто проблему співвідношення мови й ідеології. Окреслено способи впливу мас-медій на реальність і утворення нових форм гегемонії.

Монографію підготовлено в рамках виконання наукового проекту «Література та ідеологія в українській гуманітарній думці ХХ–ХХІ століть» (реєстраційний номер в УкрІНТЕІ: 0115U000388).