• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Наукові школи
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal

Малашонок Г. І., Сідько А. А. Паралельні обчислення на розподіленій пам’яті: OpenMPI, Java, Math Partner : підручник. – Київ : НаУКМА, 2020. – 266 с.

malashonok sydko 2020

ISBN 978-617-7668-14-4

Підручник призначений для тих, хто хоче навчитися розробляти паралельні програми на мові Java з використанням OpenMPI. Описано початкові відомості про протокол MPI і функції, доступні в мові Java для управління паралельним процесом обчислень. Для фахівців буде цікава динамічна система управління паралельними обчисленнями на розподіленій пам’яті. Це новий розділ у теорії паралельного програмування, заснований на алгебраїчній теорії рекурсивних матричних алгоритмів, який активно розвивається в останні роки. Їм також буде цікава нова версія пакета OpenMPI, опис якої надано в останньому розділі. Матеріал першої частини підручника вивчають бакалаври, а другої – магістри та аспіранти Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Для програмістів і математиків, наукових співробітників, інженерів, аспірантів і студентів університетів.