• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи

Школа Конфуція

Дослідження

Школа Конфуція

rezanenko

Керівник – Володимир Федорович Резаненко, доктор філологічних наук, сходознавець.

Школа Конфуція (ШК; раніше - Центр сходознавства) як структурний підрозділ Національного університету «Києво-Могилянська академія» розпочала свою діяльність 1999 року. 2011 року при Центрі сходознавства було створено Школу Конфуція, в основу діяльності якої було покладено постійно діючий методологічний семінар з конфуціянської проблематики. 2013 року Центр сходознавства було перейменовано на Школу Конфуція і введено до складу Науково-дослідного Центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака.

Мета діяльності:

Організація та координація міждисциплінарних сходознавчих досліджень у гуманітарній і суспільствознавчій галузях науки; реалізація освітніх і культурних програм у галузі сходознавства. ШК проводить дослідження в рамках загальної наукової концепції НаУКМА – “Україна, людина, суспільство, природа”, поєднуючи свою діяльність із таким напрямком розвитку наукової діяльності університету: Україна у взаємозв’язках із країнами Сходу.

ШК організовує і проводить наукові конференції, симпозіуми, наукові семінари з метою розвитку сходознавчих студій в НаУКМА, розширення міжнародних наукових зв’язків у галузі сходознавства. ШК провела дві Всеукраїнські науково-практичні сходознавчі конференції.

Основні напрямки наукових досліджень

1. Культура країн конфуціянської цивілізації

Тематика досліджень:

– релігійно-філософські вчення;

– конфуціянська етико-політична система;

– соціально-політичні моделі;

– політична історія;

– історія культури;

– соціологія культури;

– духовно-релігійні традиції.

2. Тюркський фактор у дослідженнях історії України на документах архівного фонду акад. О. Пріцака та османських архівних фондів (Туреччина).

Головний предмет досліджень:

історія України в контексті політичних, культурних, економічних взаємин з тюркським світом від Козацької доби (16–18 ст.) до початку 20 ст.

ШК здійснює свою діяльність через наукову співпрацю: з кафедрою політології НаУКМА (читання лекційних курсів сходознавчої (суспільно-політичної) тематики, викладання японської й арабської мов, керування курсовими і дипломними роботами студентів), з викладачами, аспірантами інших кафедр НаУКМА, а також із кафедрою суспільно-політичних дисциплін і правознавства Київського університету ім. Б. Грінченка, з науковцями Київського університету ім. Т. Шевченка.

Основні публікації

• Що таке японська модель: переваги та вади в добу глобалізації / відп. ред. Резаненко В. – К.: Видавничий дім «КМ Академія», 2003. — 136 с.
  • Духовність, мораль, етика традиційних суспільств Далекого Сходу / відп. ред. Резаненко В. – К.: Видавничий дім «КМ Академія», 2007. — 294 с.
  • Культура перекладу китайської та японської прози й поезії: світоглядний аспект / відп. ред. Резаненко В. – К.: Видавничий дім «КМ Академія», 2009. — 87 с.

Співробітники

• Гірник Андрій, кандидат філософських наук