Архів новин 2004 - 2012

«Той, що є»

Дата публікації: 05.06.2008, 15:27

«Той, що є» - виставка сакрального малярства з 10 червня у Галереї мистецтв ім. Олени Замостян

10 червня о 17.00

у Галереї мистецтв ім. Олени Замостян

Національного університету «Києво-Могилянська академія»

відкривається
виставка сакрального малярства

«Той, що є»

1020 років тому, після хрещення Русі святим князем Володимиром  у Києві з’явилися перші майстерні іконописців і перші українські ікони. Київська Русь-Україна запозичила з Царгорода техніку, стиль, однак незабаром наші майстри виробили свою манеру письма, яку тепер у мистецтвознавстві називають феноменом української ікони.

Яка ж вона – українська ікона – через тисячу двадцять років?

У проекті  «Той, що є» беруть участь ікономалярі майстерні «Зографос» – Дмитро Гордіца (Київ), Мар’яна Фляк, Уляна Томкевич, Данило Мовчан (Львів), Ганна Бойко (Ужгород). Молоді художники неодноразово презентували роботи на виставках як в Україні (в Києві, Львові,  Тернополі, Чернівцях), так і за її межами: у Кельці, Ґданську (Польща); Мюнхені (Німеччина). У своїй творчості вони зуміли поєднати новаторство із традиціями українського ікономалярства.

На відкриття виставки запрошені науковці з Національної академії образотворчого мистецтва й  архітектури, Львівської національної академії мистецтв, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту мистецтвознавства НАН України, Інституту проблем сучасного мистецтва, Київської духовної академії, духовенство, аспіранти, студенти.

В рамках виставки 17 червня о 17.00 відбудеться круглий стіл «Українська іконописна традиція».

Виставка триватиме до 17 липня 2008 року.

Адреса: м. Київ, вул. Іллінська, 9, Культурно-мистецький центр Києво-Могилянської академії, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян.

Галерея працює з 11:00 до 19:00 щоденно, крім неділі та понеділка.