Архів новин 2004 - 2012

До 75 річниці Голодомору

Дата публікації: 26.11.2008, 11:20

«Жнива скорботи: виставка з колекції Джеймса Мейса» в Науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія»

З 21 листопада до 21 грудня 2008р.  в приміщенні Дослідницької читальної зали  Наукової бібліотеки НаУКМА (Староакадемічний корпус) до 75 річниці  Голодомору в Україні організовано книжкову виставку «Жнива скорботи»: з колекції Джеймса Мейса.

На виставці представлені книжки та архівні матеріали з колекції відомого вченого — історика, політолога, дослідника голодомору в Україні, колишнього викладача Києво-Могилянської академії Джеймса Мейса (18.02.1952 — 03.05.2004).

Архівні матеріали на виставці представлені публікаціями про Голодомор у французькій, швейцарській, американській пресі, особистим  листуванням Дж. Мейса з проблем вивчення подій тих часів, рукописами статей про Голодомор, та свідченнями людей переживши ці страшні часи.

Дж. Мейс запропонував нам здійснити акт національної пам’яті, доступний кожному: “В національний день пам’яті жертв 1933-го (четверту суботу листопада) визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих” (18 лютого 2003 року, “День”)…

Запрошуємо всіх небайдужих до історії українського народу відвідати книжкову виставку з колекції Джеймса Мейса – Людини, яка чверть століття тому перша відкрила світові правду про Голодомор і присвятила своє життя Україні.