Архів новин 2004 - 2012

«ЛітАкцент» розпочинає серію круглих столів

Дата публікації: 16.12.2008, 16:50

16 грудня в НаУКМА відбувся круглий стіл під назвою «Сучасна іспанська література: знайома незнайомка?», що розпочинає серію зустрічей із ініціативии «ЛітАкценту»

Центр досліджень сучасної літератури «ЛітАкцент» у НаУКМА розпочинає серію круглих столів. Перший круглий стіл під назвою «Сучасна іспанська література: знайома незнайомка?» відбувся 16 грудня в Києво-Могилянській академії. В обговоренні проблем і тенденцій іспаністики в Україні взяли участь Олександр Пронкевич, кандидат філологічних наук, викладач кафедри літератури та іноземних мов НаУКМА, автор досліджень із іспанської літератури, зокрема монографії «Нація – нарація в іспанській літературі доби модернізму» (2008 р.); Педро Кріадо, заступник аташе з питань культури посольства Іспанії в Україні; Сергій Борщевський, перекладач-іспаніст, поет, дипломат; Серхіо Відаль, літературознавець, лектор Іспанської агенції з міжнародної співпраці в Одеському університеті імені І. Мечникова; Дмитро Дроздовський, літературознавець, редактор відділу критики журналу «Всесвіт», магістр НаУКМА; Олексій Бабич, викладач Київського національного лінгвістичного університету, іспаніст.
Під час круглого столу було обговорено такі питання: структура літературного процесу в сучасній Іспанії: видавнича політика, пріоритети, система літературних премій тощо; навкололітературний простір: роль газет і журналів у формуванні читацьких очікувань; амбівалентні стосунки літератури Іспанії та літератур країн Латинської Америки: спільна мова – різні теми; присутність іспанської літератури поза Іспанією.
Українські переклади.

Очікується, що відтепер щомісячно «ЛітАкцент» буде організовувати подібні круглі столи з метою актуалізації проблем сучасного літературного процесу.