Архів новин 2004 - 2012

«Українське сакральне мистецтво кінця ХХ - початку ХХІ століття»

Дата публікації: 23.12.2008, 11:34

25 грудня у Галереї мистецтв імені Олени Замостян НаУКМА відбудеться відкриття всеукраїнського симпозіуму

25 грудня 2008 року

з благословення двох українських християнських Патріархів:
Патріарха всієї України-Русі Святійшого Філарета (Денисенка) Української Павославної Церкви Київського Патріархату та
Верховного Єпископа Української Греко-католицької Церкви Блаженнішого Любомира (Гузара)

під патронатом Голови організації «За помісну Україну», члена Комітету з питань культури і духовності ВР України Петра Ющенка

відкривається всеукраїнський симпозіум
«Українське сакральне мистецтво кінця ХХ - початку ХХІ століття»

Куратор симпозіуму: Дмитро Гордіца, асистент-стажер кафедри «Живопис та храмова культура» НАОМА Майстерня професора, академіка, народного художника, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Миколи Стороженка (8 098 343 41 76, 8 093 954 25 45, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. )

Асистенти куратора:
Мирослава Косарєва, аспірантка Інституту української мови при НАНУ, Марія Гур’єва, студентка кафедри культурології НаУКМА.

У рамках симпозіуму:

25 грудня

- Науковий семінар «Українське сакральне мистецтво кінця ХХ - початку ХХІ століття». Координатор Уляна Томкевич, аспірантка Львівської національної академії мистецтв (8 067 110 95 75,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).
9.00-16.30. Галерея мистецтв ім. Олени Замостян Культурно-мистецького центру НаУКМА

- Презентація альбому «Українські художники сакрального мистецтва кінця ХХ - початку ХХІ століття». Дизайн, верстка Мар’яна Фляк, художник – ікономаляр майстерні «ЗОГРАФОС», переклад на англійську мову: Оксана Бодак, Ганна Трофимова.
16.30. Галерея мистецтв ім. Олени Замостян Культурно-мистецького центру НаУКМА

- Відкриття виставки творів сакрального малярства початку ХХІ століття. Координатори експозиції: Дмитро Гордіца, художник-ікономаляр майстерні «ЗОГРАФОС», Олександр Цугорка, викладач кафедри «Живопис та храмова культура, майстерня академіка М.А. Стороженка, НАОМА, Андрій Коваленко, викладач живопису, малюнку і композиції Художньої студії при Центральному будинку художника, Ольга Ковтун, асистентка-стажерка кафедри «Живопис та храмова культура» майстерні М. А. Стороженка, НАОМА,  Ярослав Логінський, викладач кафедри рисунку Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М Бойчука, Ярослав Задворний, художник сакрального малярства, Школа М. Стороженка.
17.00.  Галерея мистецтв ім. Олени Замостян Культурно-мистецького центру НаУКМА

26 грудня

- Майстер-клас «Українська ікона неовізантійського стилю» від професора кафедри «Сакральне мистецтво» ЛНАМ, заслуженого діяча мистецтв Романа Василика. Координатор Марія Гур’єва: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , 8 097 448 79 99, асистент Тарас Лесів, аспірант Львівської національної академії мистецтв.
з 11.00 до 14.00.  Майстерні Студії сакрального мистецтва Культурно-мистецького центру при НаУКМА

27 грудня

- Майстер-клас «Ікона українського необароко» від професора кафедри  «Живопис та храмова культура» НАОМА, народного художника, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, академіка Миколи Стороженка. Координатор Марія Гур’єва, асистенти: Олесь Соловей, старший викладач кафедри «Живопис та храмова культура», майстерня М. Стороженка, НАОМА, Олександр Цугорка, художник сакрального малярства, Школа М. Стороженка.
з 11.00 до 14.00. Майстерні Студії сакрального мистецтва Культурно-мистецького центру НаУКМА

Ідея проекту – Микола Вержбицький, Дмитро Гордіца

Адреса: вул.Іллінська, 9.