Архів новин 2004 - 2012

Як здолати небезпеку поглинання нації?

Дата публікації: 26.12.2008, 15:18

У свіжому номері тижневика «Слово Просвіти» (№ 52 (481), 25-31 грудня 2008 р.) читайте статтю про книжку «(У)мовна (У)країна» Лариси Масенко

У свіжому номері тижневика «Слово Просвіти» (№ 52 (481), 25-31 грудня 2008 р., С. 11) читайте статтю «Як здолати небезпеку поглинання нації?» Олександри Сербенської, доктора філологічних наук, професорки Львівського національного університету імені І. Франка.

В статті йдеться про актуальність і проблематику книжки «(У)мовна (У)країна» Лариси Масенко, професора, доктора філологічних наук, завідувачки кафедри української мови НаУКМА.

Це видання було здійснено в рамках видавничих проектів Центру соціогуманітарних досліджень ім. В. Липинського.

"Уже сама назва книжки Лариси МАСЕНКО “(У)мовна (У)країна” бентежить, викликає тривогу, непокоїть душу. Бо чому автор початкову літеру бере у дужки? Чому дає читачеві для вибору кілька варіантів — умовна Україна, мовна Україна, умовна країна, мовна країна? Чи можливі ще інші вислови? Професор Лариса Масенко, відомий соціолінгвіст, завідувач кафедри української мови Національного університету “Києво-Могилянська академія” гостро ставить багато запитань і, на відміну від риторичних, прагне на них відповісти. Отже: чи може існувати і розвиватися в Україні багато мов і чи є підстави визнати державними дві мови? Яке сьогодні становище української мови? Що відбувається з українською мовою і який досвід мають інші європейські країни? Що загрожує українській мові і що російській? Яких помилок припустилися і припускаються українські політики й громадські діячі у мовному питанні?"

Повну версію статті читайте: http://www.slovoprosvity.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1603:ЯК%20ЗДОЛАТИ%20НЕБЕЗПЕКУ%20%20ПОГЛИНАННЯ%20НАЦІЇ?&catid=45:Мова%20єдина&Itemid=61