Архів новин 2004 - 2012

Відкрита лекція Ольги Богомолець «Українська домашня ікона — язичницький оберіг чи символ?»

Дата публікації: 15.06.2009, 09:02

В рамках циклу лекцій імені мистецтвознавця, художниці Аркадії Оленської-Петришин в НаУКМА зустріч із автором-виконавцем сучасних українських романсів, лауреатом Всеукраїнського фестивалю авторської пісні, заслуженим лікарем України

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Цикл лекцій імені мистецтвознавця,
художниці Аркадії Оленської-Петришин

Ольга Богомолець,

заслужений лікар України, професор Київського національного медичного університету,
директор Інституту дерматології та косметології

«Українська домашня ікона —
язичницький оберіг чи символ християнства?»

17 червня, середа. Початок о 15:00
Староакадемічний корпус НаУКМА, Конґреґаційна зала

Історія створення найбільшої приватної колекції в Україні, що нараховує понад 5000 примірників домашніх ікон, збережених родиною Богомолець-Шереметьєвих від нищення за часів радянської влади, обґрунтування  новоствореного поняття «українська домашня ікона» та основи розуміння й систематизації явища, що віддзеркалювало українську духовність і особливості ментальності населення різних регіонів країни.

У рамках лекції заплановано також виставку унікальних домашніх ікон з приватної колекції родини Богомолець-Шереметьєвих та виставку мистецтвознавчих книг за авторством Ольги Богомолець.

Ольга Вадимівна – автор-виконавець сучасних українських романсів на вірші Л. Костенко, О. Теліги, Я. Лесіва, Є. Сверстюка та на власні тексти, лауреат Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Оберіг», міжнародних фестивалів «Сопот», «Білі вітрила», володарка премії ім. В. Стуса. Випустила три музичні альбоми: «Осінній день», «Kairos», «Нас двоє».

Формат: 60 хв. – лекція, 30 хв. – відповіді на запитання.

Цикл лекцій імені мистецтвознавця, художниці Аркадії Оленської-Петришин – подія, значний інтерес до якої виявляють не лише студенти і професори НаУКМА, а й широка громадськість Києва. До відродження традицій публічних інтелектуальних диспутів та дискусій Києво-Могилянської Академії долучилися свого часу відомі вчені й політичні діячі України і світу, серед яких найбільший резонанс мали лекції Івана Дзюби «Україна перед сфінксом майбутнього», філософів Сергія Аверинцева «Святе передання Старого заповіту», Сергія Кримського «Принципи духовності ХХІ століття», Павла Загребельного «Український шлях», Михайлини Коцюбинської «Вітер з України».