Архів новин 2004 - 2012

Асоціація університетів України

Дата публікації: 19.06.2009, 17:58

НаУКМА став одним із засновників новоствореної Асоціації, головним завданням якої є утвердження університетської автономії в Україні

11-14 червня в Ялті відбувся «Ольвійський форум – 2009», участь в якому взяли Президент НаУКМА С.Квіт і почесний президент НаУКМА В.Брюховецький. У рамках Форуму було створено Асоціацію університетів України. Ініціаторами створення Асоціації виступили Чорноморський державний університет ім. Петра Могили та НаУКМА.

Представники 24 університетів-засновників з різних регіонів України у Лівадійському палаці підписали Ольвійську Хартію університетів України. Першим президентом Асоціації обрано ректора Чорноморського державного університету ім. Петра Могили Л. Клименка.

Хартія передбачає зокрема необхідність сталого розвитку суспільства та запровадження університетської автономії в Україні. Генеральний секретар Наглядової ради «Магна чарта» Б. Бауман (Болонья, Італія) привітав учасників Форуму, зазначивши, що прийняті документи «добре обґрунтовані, вичерпні та складені відповідно до Великої Хартії університетів» (Magna Charta Universitatum).