Архів новин 2004 - 2012

День Академії

Дата публікації: 19.10.2009, 12:52

15 жовтня Могилянка відзначила свій 394-й день народження

Вчора, 15 жовтня, «Києво-Могилянська академія» відзначила 394-ту річницю з дня заснування та 18-річчя відродженої Академії.
На урочистому зібранні могилянців особливу увагу господарі свята приділили командним проектам різних підрозділів університету, відзначили «Благодійника року» та переможців Ґранту Андрія Сивоконя.

Могилянців привітали:
Микола Григорович Жулинський – Директор Інституту лутератури ім. Т. Шевченка НАН України;
Й.В. Пан Жак Фор (Mr. Jacques Faure) – Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні;
Сергій Ярославович Рудик – Заступник голови Київської міської державної адміністрації;
Микола Володимирович Лук’янюк – Перший заступник голови Подільської районної у м. Києві державної адміністарції;
Ботхільд Нордслеттен – Перший секретар Посольства Норвегії в Україні (іноземна студентка НаУКМА 1995/1996 навчального року);
Анатолій Заболотний – Директор Благодійного фонду «Розвиток України».

Фінальної крапкою офіційної частини святкування став виступ знаного українського гурту «Гайдамаки». Енергія буковинських ритмів (як сучасних аранжувань відомих народних пісень, так і авторських) викликали величезний емоційний відгук у могилянців.

У рамках святкування відбулася традиційна акція-вшанування фундаторів, професорів, спудеїв КМА – «Чистий Сковорода». До цієї акції долучилося багато студентів, випускників, симпатиків НаУКМА, занепокоєних звісткою про можливе перенесення пам’ятника Григорію Сковороді. Чутки не підтвердилися, але НаУКМА уважно стежить за роботою над концепцією реконструкції Контрактової площі.