Архів новин 2004 - 2012

Конвокація-2005, церемонія вручення дипломів в НаУКМА

Дата публікації: 01.07.2005, 11:49

Конвокація-2005, церемонія вручення дипломів в НаУКМА

За традицією 28 червня, День прийняття Конституції України, в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" - винятковий день - свято Конвокації, урочистої церемонії вручення дипломів випускникам.
Нинішній випуск вихованців Києво-Могилянської академії - одинадцятий в історії відродженого закладу (серед перших 200 студентів - шестеро достроково отримали дипломи бакалаврів у 1995 році): 831 випускник НаУКМА отримали дипломи, 97 з яких дипломи НаУКМА з відзнакою. Пані Лідія Базар (США) вручила випускникам, які отримали диплом НаУКМА із відзнакою, репродукцію картини Миколи Івасюка "В'їзд Б.Хмельницького до Києва" (1912 р.). Кожна Конвокація для НаУКМА особлива, адже зі стін Університету виходить нова ґенерація професіоналів, особистостей, яким не байдуже майбутнє нашої держави. В цьому році дипломи отримали і приєдналися до цеху майстрів-професіоналів

• 457 бакалаврів
    • "Історія. Археологія та давня історія України" - 11,
    • "Соціологія" - 20
    .
Серед них вперше отримають дипломи 14 випускників маґістерської програми "Інтелектуальні системи прийняття рішень".

Після вручення дипломів на офіційній церемонії випускників привітали: президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький; від Президента України - Владислав Каськів (радник Президента України); Олександр Омельченко (київський міський голова); від професорів Києво-Могилянської академії - Микола Козюбра (доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України) та Ростислав Павленко (кандидат політичних наук, доцент, виконавчий директор Школи політичної аналітики НаУКМА, голова аналітичного управління Секретаріату Президента України). Почесним промовцем урочистої церемонії був пан Вільям Грін Міллер, колишній посол США в Україні, член Ради директорів Києво-Могилянської Фундації (США), майстром урочистої церемонії - Олена Третякова, декан з роботи зі студентами НаУКМА.
Під час офіційної церемонії на Академічній площі Премією імені Миколи Кравця за практичний внесок у справу розбудови України (за наукову діяльність) був нагороджений маґістр соціології Дмитро Хуткий.
У всесвітньо відомих університетах поширеною є традиція підтримки випускниками своєї Alma Mater. Під час урочистої церемонії Дмитро Тарабакін, випускник НаУКМА 1996 року та директор компанії "Dragon Capital", оголосив про заснування професорської стипендії для викладача факультету економічних наук, визначеного в рейтингу популярності за результатами опитування студентів факультету, що будуть оголошені 15 жовтня, в День Академії.
Традиційно, конвоканти дали клятву випускника НаУКМА і перекинули китичку на бонеті, загадали найзаповітніше бажання, дивлячись в очі улюблениці Могилянського співтовариства та символу Університету - черепасі Альмі, проспівали "Gaudeamus". На завершення церемонії як символ випуску нової генерації цеху майстрів в небо злетіли повітряні кульки.