Архів новин 2004 - 2012

Богдан Осадчук – Почесний доктор НаУКМА

Дата публікації: 04.10.2010, 15:01

Рішенням Вченої Ради НаУКМА легендарному українському інтелектуалу, професору, політологу та журналісту Богдану Осадчуку присвоєно статус Почесного доктора НаУКМА

Вчена Рада НаУКМА присвоїла відомому українському інтелектуалу, політологу, журналісту професору Вільного університету Берліна Богдану Осадчуку звання Почесного доктора НаУКМА.

Журналістську діяльність п. Богдан розпочав у щоденнику «Краківські вісті». 1966 року він захистив докторську дисертацію в Українському вільному університеті (Мюнхен). В еміграції працював журналістом (зокрема, в німецьких виданнях «Українські вісті», «Die Neue Zeitung» (1950-55), «Der Tadesspiegel», швейцарській «Die Neue Zurcher Zeitung»). З 50-х років минулого століття співпрацював із відомим європейським виданням «Культура» Єжи Гедройця, висвітлюючи польсько-українські відносини. Богдан Осадчук був також головним редактором «Віднови» — емігрантського журналу незалежних українських інтелектуалів.

Серед нагород п. Богдана – найвища урядова відзнака Польщі – орден Білого Орла, а також українські ордени «За інтелектуальну відвагу» та «За заслуги» другого ступеня.

Богдан Осадчук тісно співпрацює з НаУКМА, зокрема із Центром польських та європейських студій та видавництвом «Дух і Літера», в якому вийшла книга «Розмови з Богданом Осадчуком».