Архів новин 2004 - 2012

«За проектом закону «Про вищу освіту» ні Кембридж, ні Оксфорд в Україні б не зареєстрували»

Дата публікації: 27.12.2010, 13:20

У статті для «Дзеркала тижня» екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко розкритикував проект «Закону про освіту»

«Відповідно до норм запропонованого профільним міністерством проекту «Закону про освіту» престижні європейські університети не отримали б в Україні навіть університетського статусу», - заявив у статті для «Дзеркала тижня» голова Громадської ради освітян і науковців України, екс-міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко.

«Згоден, що настав час удосконалити Закон «Про вищу освіту». Проте не слід, на мою думку, жорстко визначати в ньому чисельність студентів для кожного типу університетів. Якщо виходити з вимог запропонованого законопроекту, то ні Кембридж, ні Оксфорд, ні Єльський університет в Україні не отримали б університетського статусу...».

«Потрібно створювати вишам умови для розвитку, а не намагатися ними керувати, тиснути на ректорів, свавільничати при їх обранні. Це неприпустимо», — зауважив Ніколаєнко.

Детальніше читайте у статті Станіслава Ніколаєнка «Українській освіті потрібен новий курс» у свіжому номері тижневика «Дзеркало тижня».