Архів новин 2004 - 2012

Круглий стіл, присвячений двом проектам Закону України

Дата публікації: 21.01.2011, 14:31

20 січня президент НаУКМА Сергій Квіт і студент правничого факультету Володимир Венгер взяли участь у круглому столі, присвяченому двом проектам Закону України «Про вищу освіту», внесеним на розгляд Парламенту

Круглий стіл відбувався у приміщенні Верховної Ради під головуванням заступника Голови ВР України Миколи Томенка. У круглому столі взяли участь народний депутат Леся Оробець, перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, колишній міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, експерти, представники київських університетів, лідери студентського самоврядування, журналісти. Президент НаУКМА висловив аргументи за законопроект Юрія Мірошниченка і проти законопроекту, внесеному групою народних депутатів, який також лобіюється МОНМС. Під час круглого столу було з’ясовано, що право студентів на самостійний розподіл власного бюджету, контроль і здійснення своїх проектів реалізовується лише в НаУКМА. Після пояснень, наданих Євгеном Сулімою, чому в «міністерському» законопроекті відсутні конкретні цифри, які мають виділятися університетами на студентське самоврядування, Сергій Квіт підкреслив, що кошти, які виділяються ВНЗ на преміювання студентів, утримання різноманітних підрозділів та інші витрати, що здійснюються поза самим студентським самоврядуванням, не можуть вважатися бюджетом, виділеним на самоврядування.

Статті Президента НаУКМА з цього приводу читайте також: у свіжому числі часопису Дело та на сайті Обозреватель