Архів новин 2004 - 2012

Актуальне інтерв’ю викладачки НаУКМА, професорки Інституту славістики ПАН Олі Гнатюк

Дата публікації: 21.04.2011, 15:03

У ньому йдеться про те, чому українці мають такі проблеми з ідентичністю

Тижневик «Країна» 15.04.2011 подав інтерв’ю з викладачкою НаУКМА, професоркою Інституту славістики Польської академії наук Олею Гнатюк: «В Україні немає точок перетину інтелектуальної та політичної еліт».

Пані Ола стверджує:

«Українська еліта постійно була під пресом. Не кажу вже про її знищення в 1930 роки. Її позбувалися і пізніше, тільки вже не під гаслами боротьби зі Спілкою визволення України чи з «українським буржуазним націоналізмом», а з єврейськими впливами, наприклад, наприкінці 1940-х.

Тиснули навіть не на національну еліту, а просто на інтелектуальну. Яка, до всього, повністю залежала від держави. І мала велику спокусу: Москву як місце, де можна зробити більше, функціонувати вільніше... Цього вистачило, щоб позбутися ідентичності».