Архів новин 2004 - 2012

Відкрита лекція та презентація книжки «Геноциди Сталіна» професора Наймарка у НаУКМА

Дата публікації: 12.05.2011, 13:07

Один із найавторитетніших сучасних істориків, що досліджують історію XX ст., професор Стенфордського університету (США) провів день у Могилянці

Один із найавторитетніших сучасних істориків, що досліджують історію XX ст., професор Стенфордського університету (США) Норман М. Наймарк відвідав Україну 10-12 травня на запрошення НаУКМА. Видавничий Дім «Києво-Могилянська Академія» отримав ексклюзивне право на видання нової праці науковця «Геноциди Сталіна» українською мовою. Книга вже вийшла друком, і автор сам представив її українським читачам у Могилянці 12 травня.

У цьому дослідженні професор Наймарк розглядає формування Сталіна як народовбивці, спираючись на його біографію; конкретні епізоди масових убивств у 1930-х роках (розкуркулення, голод в Україні 1932—1933 років, нищівні кампанії проти неросійських народів); Великий терор 1937—1938 років. Вважаючи питання геноциду важливим для українців, Н. Наймарк сподівається, що «ця книжка допоможе їм ясніше усвідомити його динаміку».

Про прес-конференцію професора Нормана М. Наймарка можна прочитати тут.

Рецензію на книжку можна прочитати тут.