Архів новин 2004 - 2012

У НаУКМА відбудеться круглий стіл, присвячений книзі Чеслава Мілоша «Родинна Європа»

Дата публікації: 26.05.2011, 16:39

26 травня у Конгрегаційній залі його проведуть у рамках проекту «Європейський досвід»

26 травня (четвер) Київ, у Конгрегаційній залі Староакадемічного корпусу НаУКМА, о 17:00, розпочнеться круглий стіл, присвячений книзі Чеслава Мілоша «Родинна Європа».

«Родинна Європа» - це один з ключових творів Чеслава Мілоша, одна з найчистіших еманацій політичної візії середовища «Культури», польського літературно-політичного часопису, який виходив з 1947 по 2000 рік спочатку в Римі а потім в Парижі. Середовище «Культури» відігравало важливу роль у примиренні поляків з українцями, білорусами та литовцями будучи першим польським інтелектуальним колом, що в 1950-ті роки захищало ідею визнання повоєнних східних кордонів Польщі.

Основні твердження, викладені автором у цьому тексті - Родинна Європа існує і відрізняється від Західної та Східної Європи. Її існування пригнічували три імперії: Російська, Австро-Угорська та Німецька. Нації Центральної Європи мають право на незалежність, як всі інші європейські держави. Окрім політичного, потрібне також історичне визнання, яке є реальним визнанням суб’єктивності: національної, культурної, релігійної, звичаєвої та будь-якої іншої. Щоб досягнути такої взаємності, треба критично переглянути всю європейську спадщину. Тут у грі політика, історіографія, публіцистика, поезія, література й мистецтво.

Учасники дискусії:

Томас Венцлова (лит. Tomas Venclova) - литовський поет, перекладач, літературознавець.

Марек Залеський (пол. Marek Zaleski) - літературний критик та історик літератури, співробітник Інституту Літературних Досліджень Польської Академії Наук.

Мирослав Попович (Київ) — сучасний український філософ, доктор філософських наук, професор, академік НАНУ. Заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України.

Йоанна Зах (пол. Joanna Zach) - науковий співробітник відділення полоністики Ягеллонського Унверситету у Кракові.

Егідіюс Алeксандравічіус (лит. Egidijus Aleksandravicius) – професор Каунаського університету і, історик культури та літературознавець.

Олександр Бойченко (Чернівці) -літературознавець, доцент Чернівецького університету, координатор Буковинського центру гуманітарних досліджень, співредактор часопису "Потяг-76".

Ходун Євген (Харків) – журналіст, працював редактором відділу публіцистики журналу «Березіль» , кореспондентом у Харкові української редакції радіо «Німецька хвиля».

Ведучий круглого столу Юрко Прохасько (Львів) – есеїст, публіцист, перекладач.

Подія відбудеться у рамках проекту «Європейський досвід».