Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 55

Архів новин 2004 - 2012

 

 

Звернення трудового колективу НаУКМА до Президента України

Дата публікації: 30.08.2011, 19:00

Прийняте загальними зборами на Академічній конференції 29 серпня 2011 року

Президентові України Януковичу Віктору Федоровичу

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Національний університет «Києво-Могилянська академія» зусиллями багатьох далекоглядних діячів був відроджений як символ української державності з метою її розвитку і зміцнення. Більшість інновацій, які сьогодні наближають вищу школу України до світового рівня, були започатковані й апробовані саме в НаУКМА. Це стало можливим завдяки винятковій ініціативності всього колективу, духові дерзання, творчого пошуку і самопосвяти у плеканні нового, розумного і відповідального покоління громадян.

На цьому шляху Університет завжди обстоював якість освіти і високий професіоналізм, ділом доводячи ефективність освітніх змін і торуючи шлях освітній реформі, якої так чекає країна.

Сьогодні трудовий колектив НаУКМА висловлює занепокоєність з приводу упередженого, необ’єктивного ставлення до своєї діяльності з боку керівництва Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України. Це засвідчено і способом, у який Міністерство визначало державне замовлення для НаУКМА у 2011 році, і необґрунтованою, на наш погляд, доганою, що її оголосив президенту НаУКМА Квіту С.М. міністр Табачник Д.В.

Ми вважаємо ці та інші рішення політизованими, такими, що готують ґрунт для нав’язування «своєї людини» на посаду президента НаУКМА. Ми також вбачаємо у цьому спробу змінити схвалений усім трудовим колективом освітній курс Університету, відомого своєю демократичністю, некорумпованістю, відданістю європейським цінностям й успіхами в наближенні до Єдиного європейського освітнього і наукового простору.

Вважаємо, що така позиція міністра суперечить автономії університетів, принципам верховенства права, засадам громадянського суспільства та гуманітарної політики, які проголошені Президентом України. Це дискредитує Президента і шкодить іміджу України саме напередодні завершення переговорів про асоціацію України з Європейським Союзом.

Звернення одноголосно прийнято загальними зборами трудового колективу Національного університету «Києво-Могилянська академія» 29 серпня 2011 р.

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна