Архів новин 2004 - 2012

Виставка творів графіки

Дата публікації: 04.10.2011, 19:01

Культурно-мистецький центр НаУКМА презентує виставку творів графіки з фондів Могилянки - колекції Галереї мистецтв ім. Олени Замостян та Меморіального Кабінету-бібліотеки Омеляна Пріцака

Культурно-мистецький центр
Національного університету „Києво-Могилянська академія”

п р е з е н т у є

4-17 жовтня 2011 р.

Виставка творів графіки з фондів НаУКМА:
колекції Галереї мистецтв ім. Олени Замостян
та Меморіального Кабінету-бібліотеки Омеляна Пріцака

До експозиції увійшли кращі графічні твори, подаровані НаУКМА авторами і родинами художників. З часів відродженої Академії Галерея мистецтв ім. Олени Замостян зібрала чимало творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Перлинами графічної частини цього фонду є три серії ліноритів видатного українського митця-графіка, ілюстратора, художника  кіно Георгія Якутовича (1930-2000): ілюстрації до повісті Миколи Гоголя „Вій” та творів Івана Кочерги «Свіччине весілля» і «Ярослав Мудрий».

Різноманітними за сюжетом є представлені глядачеві лінорити відомого українського художника-графіка, ілюстратора, скульптора Володимира Баляса (1906-1980), велику частину графічних аркушів якого передала до НаУКМА родина В. Баляса із США, де художник жив і працював останні роки життя.
Частину експозиції представляють твори одного з найталановитіших українських митців – художника, графіка, кераміста, мистецтвознавця Якова Гніздовського (1915-1985). Роботи художника, виконані у техніці лінориту і деревориту, подаровані НаУКМА 2007 р. разом із надзвичайно цінною приватною колекцією видатного українського ученого, історика Омеляна Пріцака (більше – http://www.library.ukma.kiev.ua/index.php?id=300&L=0). Серед інших творів, зібраних ученим, є й найвідоміша гравюра Георгія Якутовича «Аркан».

Поряд з творами видатних майстрів графічного мистецтва представлено роботи сучасних українських художників: офорти Олега Любківського (м. Чернівці) та лінорити Андрія Тирпича (м. Львів). Ці автори мали в різні роки персональні виставки в Києво-Могилянській академії.

Куратор виставки – Ігор Цикура.

Адреса Галереї мистецтв ім. Олени Замостян: вул. Іллінська, 9.
Тел./факс: 8(044)425-2154,
Галерея працює з 11.00 до 19.00 щоденно, крім неділі та понеділка. Вхід вільний