Архів новин 2004 - 2012

Закон для вищої школи чи для Міносвіти?

Дата публікації: 08.10.2011, 12:10

Стаття Олени Бетлій, кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри історії, випускниці НаУКМА, у «Дзеркалі тижня»

У статті Оксани Бетлій, кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри історії, випускниці НаУКМА, аналізується законопроект про вищу освіту, підготований МОНМС України, його можливі насліди та проводяться паралелі з аналогіними законопроектами країн Європи, зокрема з законом про вищу освіту у Чехії.

«…Те, що пропонує міністерство, очолене Дмитром Табачником, у своє¬му проекті закону, — це подальше закріпачення українських університетів, тотальний контроль над ними з боку профільного міністерства. Натомість у Чехії закон є захисником університетської автономії, залишаючи за профільним міністерством роль успішного менеджера. Навіщо проводити чергову псевдореформу в Україні, не змінюючи підходу до системи вищої освіти?» – пише Оксана Бетлій.

«Дзеркало тижня. Україна» №35, 30 вересня 2011

Детальніший матеріал за посиланням http://dt.ua/EDUCATION/zakon_dlya_vischoyi_shkoli_chi_dlya_minosviti-88790.html