Архів новин 2004 - 2012

Національний художній музей України та видавництво «Дух і Літера» запрошують на презентацію

Дата публікації: 22.11.2011, 17:50

Вона об`єднає книгу мистецтвознавця Макса Імдаля «Досвід іншого бачення» та показ фільму Марiї Анни Таппайнер «Річард Серра. Бачення – це мислення»

Презентація книги мистецтвознавця Макса Імдаля «Досвід іншого бачення» та показ фільму Марiї Анни Таппайнер «Річард Серра. Бачення – це мислення» відбудуться 25 листопада за адресою: м.Київ, вул. М. Грушевського, 6.

Початок о 17.00

Запрошені учасники:

Алла Вайсбанд, мистецтвознавець, філософ,

Костянтин Сігов, філософ, директор видавництва «Дух і Літера»,

Олег Сидор-Гібелинда, мистецтвознавець, історик,

Олександра Межевікіна, магістр культурології, аспірантка кафедри культурології НаУКМА.

Модератор вечора - Марина Скирда, мистецтвознавець, заступник генерального директора Національного художнього музею України.

Постійний учасник колоквіумів міждисциплінарної дослідницької групи «Поетика і герменевтика», що об’єднала найбільш видатних німецьких гуманітаріїв другої половини ХХ століття, Макс Імдаль (1925–1988) приділяв велику увагу теоретичним проблемам мистецтвознавчої науки, розробивши новий метод інтерпретації картини, який він назвав «іконікою». Тим часом, чи не найсильнішою стороною його мистецтвознавчої праці була інтерпретація (його словами – «реалізація» або «виконання») окремого художнього твору. Саме цей бік діяльності Імдаля репрезентує книга «Досвід іншого бачення», яку можна було б назвати також школою інтерпретації або школою бачення.

Опубліковані у книзі інтерпретації мистецьких творів охоплюють величезний історичний період (від оттонських мініатюр до конкретної пластики 70-х рр. ХХ століття), представляючи роботи Джотто, Доменікіно, Ван Бльомена, Клода Лоррена, Рьойсдала, Пуссена, Дега, Мане, Сезана, Брака, Пікассо та Делоне, Альберса, Джакометті, Стелли, Ньюмена, Юккера, Серра, Агама та Крікке.

Детальніша інформація за тел.:044 425-60-20, 066 782-10-19