Архів новин 2004 - 2012

Публічна лекція Романа Шпорлюка у Центрі польських та європейських студій НаУКМА

Дата публікації: 08.12.2011, 12:28

Почесний професор Могилянки висвітлить тему «Звичайна схема української історії XІX-XX століть і справа раціонального викладу модерної історії Східної Європи»

Публічна лекція професора Романа Шпорлюка (Університет Гарварда)«Звичайна схема української історії XІX-XX століть і справа раціонального викладу модерної історії Східної Європи»,

відбудеться 13 грудня 2011 о 17:00 у Центрі польських та європейських студій (вул. Волоська 10, підвальне приміщення 6 корпусу НаУКМА).

Лекція є презентацією концепції планованої книжки "The Making of Modern Ukraine: An Inter-National History", в якій акцентується саме міжнародний вимір української історії. Заголовок лекції, який є парафразою відомої статті Михайла Грушевського, має на меті привернути увагу до потреби критичного переосмислення модерної історії України від кінця XVIII століття до 1914 року.

Професор Роман Шпорлюк – відомий історик, почесний професор НаУКМА, професор університету Мічіґан та університету Гарварда,директор Українського наукового інституту при цьому ж університеті, автор на сьогодні класичних праць, присвячених новітній історії Центральної та Східної Європи.

В Україні з'явилися друком:

Комунізм і націоналізм. Карл Маркс проти Фрідріха Ліста. Київ, 1998.

Імперія та нації (з історичного досвіду України, Росії, Польщі та Білорусі). Київ 2000.

У пошуках майбутнього часу: статті, есеї, інтерв'ю. Київ, 2010.