Архів новин 2004 - 2012

Києво-Могилянська академія відсудила свої історичні будинки

Дата публікації: 14.12.2011, 12:22

13 грудня завершився понад дворічний судовий процес з повернення НаУКМА будівель Просфірні, Братських келій та Будинку настоятеля Братського монастиря

13 грудня завершився понад дворічний судовий процес з повернення Національному університетові «Києво-Могилянська академія» будівель Просфірні, Братських келій та Будинку настоятеля Братського монастиря, які незаконно займала Клінічна лікарня № 15 Подільського району м. Києва, посилаючись на накази № 41 від 04.02.2005 та № 112 від 23.04.2009 Головного управління комунальної власності м. Києва.

Ще з початку 1990-х років згадані будівлі були передані НаУКМА у користування на підставі укладених у встановленому законодавством порядку охоронно-орендних договорів. Проте через перешкоди боку лікарні Могилянка не мала можливості ними користуватися, належно утримувати та своєчасно здійснювати ремонт. Справи неодноразово розглядалися судами за позовними заявами, апеляційними та касаційними скаргами НаУКМА, за підтримки Прокуратури м. Києва та Генеральної прокуратури України. Нарешті накази Головного управління комунальної власності були визнані незаконними, а саме постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.04.2011 був скасований наказ № 112, також відповідно постановою Вищого адміністративного суду України від 13.12.2011 - наказ № 41 у частині пп. 1 та 5 Додатку до наказу (які стосуються наших будівель).

Висловлюємо щиру подяку начальнику юридичного відділу Сироткіній С.О. за високий професіоналізм у відстоюванні інтересів Києво-Могилянської академії.