Архів новин 2004 - 2012

Дата публікації: 10.11.2005, 14:48

7-го листопада в НаУКМА до дня української писемності та мови відбувся IV Всеукраїнський конкурс читців класичної та сучасної поезії, української та зарубіжної

7-го листопада в НаУКМА  до дня української писемності та мови відбувся IV Всеукраїнський конкурс читців класичної та сучасної поезії, української та зарубіжної, заснований Всеукраїнським товариством „Просвіта” ім.Тараса Шевченка, міжнародною благодійною організацією „Міжнародний інститут театру” (Український центр) та „Шевченківським фондом – XXI століття”.

Метою конкурсу є популяризація кращих поетичних творів української та зарубіжної літератури, підвищення виконавської майстерності та розширення професійного діапазону митців і творчої молоді, відродження жанру „художнього читання”, створення перекладів українською мовою поетичних творів різних країн світу.

У конкурсі брали участь студенти мистецьких та гуманітарних вищих навчальних закладів, учні театральних шкіл України. Географія конкурсу була широка:  Донецьк, Львів, Луганськ, Хмельницький, Тернопіль, Миколаїв, Київ, Рівне тощо.

На конкурсі працювало журі, головою якого була Народна артистка України Лариса Кадирова, заступником голови журі – кандидат філологічних наук, доцент Національного університету „Києво-Могилянська академія” Лариса Масенко.

Членів журі вразила професійна підготовленість конкурсантів, відчуття поетичного слова, донесення емоційної думки в поезії, гарно відібраний репертуар. Звучала поезія Тараса Шевченка, Р.Бернса, Ліни Костенко, Міцкевича, Беранже, Лесі Українки, О.Олеся, Гете, О.Теліги, Шекспіра, Петрарки, П.Мовчана, Б.Олійника...

Заохочувальну премію одержала Бендель Наталія з м. Хмельницький, студентка Національного університету "Києво-Могилянська академія".