Архів новин 2004 - 2012

Дата публікації: 24.01.2006, 18:51

Ґрант Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених отримала старший науковий співробітник НаУКМА Коновалова Вікторія

Відповідно до розпорядження Президента України № 1279/2005-рп "Про призначення ґрантів для підтримки наукових досліджень молодих учених" ґрант отримала Коновалова Вікторія Валеріївна, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник НаУКМА. Тема наукового дослідження - "Дослідження редукції окислених сполук азоту в мембранному біореакторі". Співвиконавці: Муха Марина Михайлівна Дмитренко Галина Миколаївна Тривалість проекту 1 рік Проект присвячений важливій екологічній проблемі забруднення ґрунтових вод окисленими сполуками азоту (нітратами, нітритами). В межах проекту передбачається дослідити можливість поєднання процесів біологічної денітрифікації та мембранного розділення шляхом створення модельної установки мембранного біореактора. Відновлення нітратів, нітритів до елементного азоту з повним видаленням останнього з води відбувається в біореакторі за рахунок використання окислених форм азоту в якості термінальних акцепторів при диханні денітрифікуючими бактеріями. Після біологічної денітрифікації оброблену воду пропускають через мембранний модуль ультрафільтраційного типу, де відбувається одночасне відділення біомаси від субстрату та доочистка води від органічних домішок. Передбачається дослідити стадії процесу денітрифікації методом капілярного електрофорезу та встановити оптимальні параметри проведення процесу в мембранному біореакторі.