Архів новин 2004 - 2012

Дата публікації: 25.02.2005, 10:49

17-19 лютого вперше на теренах Центрально-Східної Європи у НаУКМА відбувся Міжнародний семінар "Наукова комунікація у відкритому доступі"

17-19 лютого вперше на теренах Центрально-Східної Європи у Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" відбувся Міжнародний семінар "Наукова комунікація у відкритому доступі". У семінарі брали участь 140 науковців і освітян із 17 країн світу.
Організатори семінару — Міжнародний фонд "Відродження", Інститут відкритого суспільства, Національна академія наук України, Міжнародна асоціація академій наук, Національний університет "Києво-Могилянська Академія", за підтримки програми "Схід-Схід: Партнерство без кордонів" Інституту відкритого суспільства, Британської Ради в Україні, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, компанії "Діалог" та видавництва "К.І.С.".
Учасники семінару обговорювали потенціал наукової комунікації у відкритому доступі, яка стала однією із п'яти найважливіших наукових подій 2003-го року, а 2004-го року — провідною науково-освітньою практикою; розглядали практики започаткування журналів відкритого доступу і трансформування передплатних журналів у журнали відкритого доступу; розвиток інституційних репозитаріїв та архівів відкритого доступу; застосування адекватних копірайтів на наукові твори у відкритому доступі та інші актуальні питання науково-освітнього розвитку.
Учасники семінару ухвалили Рекомендації і спрямовують їх до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Комітету Верховної ради України з питань освіти та науки, Комітету Верховної ради України з питань культури і духовності, Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації, Міжнародної Асоціації академій наук, Національної академії наук України, Академії медичних наук України, Української академії аграрних наук, Академії педагогічних наук України, Академії правничих наук України, Національного інституту стратегічних досліджень, Державного фонду фундаментальних досліджень, Вищої атестаційної комісії України, Міжнародного науково-навчального центру ЮНЕСКО з інформаційних технологій і систем НАН України, ректорів вищих навчальних закладів України із сподіванням, що дані рекомендації будуть враховані та якнайшвидше втілені на практиці.
Матеріали семінару з’являться на початку березня на новоствореному веб-сайті "Доступ до знань": http://www.a2k.org.ua.
Рекомендації учасників семінару та короткий вступ до поняття відкритий доступ докладаються.