Архів новин 2004 - 2012

Позивачі команди студентів правничого факультету посіли 6-те місце

Дата публікації: 24.04.2007, 12:02

Позивачі команди студентів правничого факультету посіли 6-те місце на 30-у міжнародному раунді студентських змагань з міжнародного публічного права імені Бена Телдерса

З 11 по 14 квітня 2007 року в місті Гаага (Нідерланди) в Палаці Миру, де засідає Міжнародний Суд ООН, проходив 30-й міжнародний раунд студентських змагань з міжнародного публічного права імені Бена Телдерса. Україну на цьому конкурсі представляв переможець національного раунду конкурсу - команда Національного університету "Києво-Могилянська академія". В 2007 році команда НаУКМА вперше за всю історію конкурсу ім. Телдерса - з 1999 року - перемогла в національному раунді.

До Гааги на 30-й щорічний міжнародний раунд змагань ім. Телдерса з’їхалися представники 25 країн Європи. Команда Могилянки змагалась з командами Sheffield University (England), Leiden University (Holland), Copenhagen University (Denmark), Helsinki University (Finland). За підсумками усних раундів позивачі команди – Оля Асадча і Аня Власюк посіли 6 місце серед усіх команд. Суддями в цих змаганнях були як судді самого Міжнародного Суду ООН, так і відомі правники-міжнародники.

До команди Києво-Могилянської академії входили 4 студенти факультету правничих наук  – Ольга Асадча, Анна Власюк, Євген Звєрєв і Катерина Крахмальова. Мирослава Антонович, завідувачка кафедри загальноправових наук НаУКМА, протягом 2 років тренувала команду.

Студентські змагання з міжнародного права ім. Бена Телдерса відбуваються вже протягом двадцяти чотирьох років. Сам професор Бен Телдерс, чиїм ім’ям названо турнір юних правознавців, був неперевершеним юристом, відомим усій довоєнній Європі. Телдерс самовіддано боровся за збереження влади закону, навіть заплатив за це життям: загинув у фашистському концтаборі 1945 року.У 1963 р. студенти Лейденського університету (Нідерланди), де викладав знаменитий професор, заснували дебатне товариство з міжнародного права й вирішили назвати його ім’ям цієї видатної людини.

Національний раунд конкурсу імені Бена Телдерса в Україні відбувся 10  лютого 2007 року. Змагання проходили в приміщенні Верховного Суду України. За титул чемпіона змагалося 5 команд з різних юридичних факультетів вищих навчальних закладів України. Національним адміністратором українського раунду конкурсу виступила Асоціація правників України.

Участь нашої команди в міжнародному раунді змагань стала можливою завдяки спонсорській допомозі юридичних фірм „Василь Кисіль і партнери”, „Ernst & Young”, "Baker & McKenzie", благодійному Фонду „Відродження Києво-Могилянської академії”, Короліському посольству Нідерладів в Україні, Асоціації правників України та Авіакомпанії „KLM”.

Щиро вітаємо і бажаємо нових перемог!