Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 55

Архів новин 2004 - 2012

 

 

В’ячеслав Степанович поставив свій підпис

Дата публікації: 04.07.2007, 16:28

В’ячеслав Степанович поставив свій підпис під відкритим листом від української творчої інтелігенції до очільників політичних партій

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ДО ОЧІЛЬНИКІВ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ УКРАЇНИ

 

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу Ющенко!

Вельмишановні керівники партій –

Юліє Тимошенко,

В’ячеславе Кириленко,

Вікторе Януковичу!

 

Відкритий лист української творчої інтелігенції до Вас спричинено безпрецедентним актом вандалізму з боку адміністрації Києва, очолюваної  Леонідом Черновецьким, стосовно культури Києва. Вражаючим став факт підтримки депутатською більшістю міськради – членів Ваших партійних організацій (за виключенням фракції БЮТ) – цілеспрямованої програми по вигнанню з орендованих у міста приміщень: Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, Спілки композиторів України, Будинку Актора, театру «Актор», Асоціації діячів сучасного мистецтва України, галерей «Ательє Карась», «Совіарт», «Ра», інших та майстерень художників, розташованих на горищах та у підвалах. Проти культури і мистецтва фактично розпочато війну з рейдерськими атаками та появою персонажів з автоматами. «Зачистка території» у центральних районах Києва здійснюється під прикриттям 118 статті Закону України «Про державний бюджет України на 2007 р.». Мета – нібито наповнення казни міста (районів) за рахунок перегляду орендних ставок за приміщення нежитлового фонду. Перегляд спроможності орендарів поставив творчу інтелігенцію (художників, мистецькі організації в цілому) в нерівні умови з грошовитими бізнес-орендарями (навіть на ринг виставляють боксерів виключно рівної ваги). На їхню користь вирішуються «конкурсні» оборудки. Комісії районних управлінь з питань оренди зухвало ігнорують закони, а саме: статтю 777 Цивільного кодексу України, Закон України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки»; статтю 17 «Основ Законодавства України про культуру». Згідно цих документів, членам творчих спілок та центрам культури і мистецтва, які виконують умови контракту по найму приміщень, продовжують оренду на новий термін поза конкурсом. Конкурс має проводитись лише між орендарями, які на нього подалися вперше.

У стосунках «держава – орендар» є ілюзія виграшу держави через звільнені площі і підвищення ставки оренди. Але – і це не є для суспільства секретом – більшість із звільнених територій планують викупити у міста депутати – саме цим пояснюється їхній екстремізм. Йдеться про загарбницьку «прихватизацію».

Тільки недалекоглядна людина не роздивиться в цьому процесі моральних та культурних втрат Києва як столиці демократичної держави. Знищуючи культуру столиці, команда Л. Черновецького перетворює Київ на Лас-Вегас, з його ігорними домами, але не на Вашингтон чи Париж з їх шанобливим ставленням до культури.

Про моральні, національні, патріотичні втрати «зачищувачі територій» не думають. Те, що зараз набуло якості «культурної контрреволюції», має ефект нейтронної бомби чи Другого Чорнобилю. Як зауважила директор Національного центру ім.. Леся Курбаса, академік Неллі Корнієнко, відбувається «демонтаж культури – отже демонтаж нації, її інтелігенції, народу, а значить Держави… Влада, що так вчиняє –  за громадською ментальністю – є окупаційною».

Антикультурницькі акції «нових колоністів»-манкуртів компрометують імідж Незалежної, демократичної України та Києва як її столиці.

Треба також усвідомлювати загрозу нового відтоку митців з України через подібну наругу над культурою.

 

Шановні керівники партій!

Ситуація для нас настільки драматична, що ми заявляємо: працівники культури, мистецтва, члени творчих спілок, - а нас разом близько 5 мільйонів – не голосуватимуть на виборах 30 вересня за ту партію чи за той блок, який зганьбить себе боротьбою з культурою.

Ми все зробимо для того, щоб така партія не одержала перемоги на парламентських виборах. І, звичайно, вкрай небажаним буде, якщо через вашу бездіяльність або безпорадність інтелігенція України (Києва) звернеться до Комісії з прав людини ООН та ЮНЕСКО.

Європа мусить знати, кого приймає під свій дах.

 

З повагою:

біля двохсот п’ятидесяти підписів на 12 аркушах авторитетних представників культури та співчуваючих громадян, серед них:

Академік Мирослав Попович, Герой України В’ячеслав Брюховецький, Народний артист, лауреат Шевченківської премії, композитор Лев Колодуб, режисер Роман Балаян, культуролог Вадим Скуратівський, керівник Центру Курбаса, театральний критик Неллі Корнієнко, художник, викладач, професор Ольга Петрова, галерист та керівник Асоціації діячів сучасного мистецтва Євген Карась, нагороджена орденом княгині Ольги Алла Тютюнник, голова Асоціації музеїв та галерей, Львів, Зиновій Мазурик, Лауреат Національної премії ім. Шевченка, головний редактор журналу «Київська Русь» Дмитро Стус, Віце-президент Асоціації українських письменників Юрко Покальчук, режисер Олесь Санін та багато інших громадян – митців, теоретиків, журналістів, викладачів, підприємців.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна