Архів новин 2004 - 2012

Церква як форма спілкування

Дата публікації: 12.12.2007, 15:00

Церква як форма спілкування. 7 грудня відбулася Інавґураційна лекція Почесного доктора НаУКМА Кардинала Вальтера Каспера

Ухвалою Вченої Ради № 32 (1) від 29 листопада Кардиналу Вальтеру Касперу присвоєно звання Почесний доктор НаУКМА.

Його Еміненція Кардинал Вальтер Каспер виступив з лекцією «Церква як форма спілкування». Вальтер Каспер – один із найавторитетніших мислителів сучасності. Отримав філософську то богословську освіту в університетах Тюбінгена і Мюнхена, де був професором догматичної теології у 60-80-х роках, служив єпископом Роттенбург-Штутгартської діоцезії. З 2001 року очолює Раду у справах сприяння християнській єдності Римо-Католицької Церкви. Автор багатьох богословських праць, що стали класичними не тільки у християнському світі, але й далеко за його межами.
Почесний Доктор Університету «Сatholiс University of Ameriсa» у Вашингтоні.
Почесний Доктор Університету «St-Mary’s Seminary and University» в Балтиморі, США.
Президент Комісії закордонних справ, Віце-Президент Комісії у справах Доктрини Віри Німецької Єпископської Конференції.
Спів-Президент Спільної Міжнародної Католицько-Лютеранської Комісії.
Член Конгрегації Доктрини Віри і Папської Ради Культури.
Член Академії Наук в Гейдельберзі та Європейської Академії Наук і Мистецтва.

З багатьох книг кардинала Вальтера Каспера українською мовою перекладена його класична монографія «Ісус Христос». Книга витримала у Німеччині 11 перевидань, набула неабиякого резонансу в світі й була перекладена більше ніж 10 мовами.

Серед інших доповідачів:
Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Філіп, Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства УПЦ
Професор Віктор Малахов, доктор філософ. наук, Голова Правління Центру св. Клімента, провідний співробітник Інституту філософії
Академік Вадим Скуратівський, викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія”
Адам Добжинський, директор Вищого Інституту Релігійних Наук св. Томи Аквінського в Києві (виступ від його імені)