Архів новин 2004 - 2012

Голодомор – геноцид 1932-33: політика і пам'ять

Дата публікації: 03.03.2008, 16:24

Голодомор – геноцид 1932-33: політика і пам\'ять. 5 березня в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбудеться відкритий семінар

Голодомор 1932-1933 рр. в Україні – масштабна катастрофа, трагічна сторінка в історії українського народу, прямий наслідок злочинних дій тоталітарного режиму. Відновлена пам’ять про цю трагедію має сприяти відновленню історичної справедливості, примиренню людей та їхньому моральному зціленню.  Вона також має об’єднати суспільство довкола ідей цінності власної держави, необхідності розбудови громадянського суспільства, розвитку демократії.

На честь вшанування 75-річчя роковин Голодомору 1932-1933 р. в Україні програма ім. Фулбрайта в Україні за сприяння Національного університету „Києво-Могилянська академія” та Інституту Кеннана (Київський офіс) проведуть науковий семінар 5 березня 2008 року о 17:30 у приміщенні НаУКМА за адресою: вул. Г. Сковороди, 2, корпус 1, аyд. 217. Під час семінару виступатимуть відомі українські науковці. Семінар відбуватиметься у формі відкритої дискусії.

Доповідачі:

Іван Дзюба -  учений-літературознавець, письменник, громадський і політичний діяч, мистецтвознавець і мовознавець, академік НАН України

Доповідь «Геополітичний аспект Голодомору»

Станіслав Кульчицький - історик, професор, доктор історичних наук, заступник директора Інституту історії України  НАН України

Доповідь «Доказова база Геноциду»

Владислав Гриневич - історик, старший науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України

Доповідь «Геноциди у 20-ому столітті: теоретико – методологічний дискурс»

Людмила Гриневич - історик, старший науковий співробітник Інституту історії України  НАН  України Доповідь «Голод 1932-1933 року y публічній культурі пам’яті та суспільній  свідомості України»

Відбудеться показ фільму “Жнива відчаю”.

*Під час семінару буде забезпечено синхронний переклад англійською.

Запрошуємо викладачів, студентів та всіх зацікавлених!

Програма ім. Фулбрайта в Україні: (044) 279-1850, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .ua, www.fulbright.org.ua