Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 55

Архів новин 2004 - 2012

 

 

Заява президента НаУКМА Сергія Квіта

Дата публікації: 21.04.2008, 09:24

Заява президента НаУКМА Сергія Квіта: «Всеукраїнське незалежне оцінювання не може ставати предметом політичної боротьби і, тим більше, політичних спекуляцій»

Напередодні проведення першого всеукраїнського незалежного оцінювання, або, більш звично для широкої громадськості, тестування, народні депутати України Табачник Д.В., Богословська І.Г. та Горбаль В.М. зареєстрували за № 2395 Проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою про скасування постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти» (від 31.12.2005 №1312). Таким чином, справа переводиться з професійної площини у політичну. Адже перше урядове рішення, з якого почався процес підготовки загальнонаціонального незалежного оцінювання, була відповідна Постанова уряду Януковича В.Ф. № 1095 від 25.08.2004 р. У той час віце-прем’єром з гуманітарних питань був той же Табачник Д.В., який зараз, перебуваючи в опозиції, по суті, хоче скасувати власне рішення.

Всеукраїнське незалежне оцінювання не може ставати предметом політичної боротьби і, тим більше, політичних спекуляцій. Воно спрямоване на реформування вищої та середньої освіти в Україні. Сьогодні понад 150 країн світу послуговується незалежним оцінюванням знань випускників шкіл. Звичайно, існує багато питань і проблем, але Україна перебуває на шляху створення власної національної системи незалежного оцінювання. Перший досвід завжди болючий – і саме тому українські політики, вчителі, академічна громада повинні пройти цей шлях разом, гуртуючись заради вирішення проблем, які виникають, а не ховаючись від них. Всеукраїнське незалежне оцінювання належить до питань національної безпеки, і це добре, що кілька українських урядів поспіль, не зважаючи на різну політичну орієнтацію, приділяли йому необхідну увагу.

Шановні абітурієнти та батьки! Ми з Вами живемо в часи перемін. Цього року Ви берете участь у першому всеукраїнському незалежному оцінюванні знань. На Вас чекають тести, аудиторії та інструктори. Ви всі перебуваєте у рівних умовах. Нехай Ваші хвилювання стосуються лише очікувань на кращі результати й не залежатимуть від політичних спекуляцій. Нехай Вам щастить!

Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Сергій Квіт

© 2012-2023 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна