• Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Наукові школи

Вийшов друком восьмий випуск «Світової кінокласики»

Svit kinokl 001

Щойно вийшов друком черговий, восьмий, випуск «Світової кінокласики» (перший збірник під цією назвою побачив світ ще в 2000-му році). До восьмого випуску увійшли статті студентів Національного університету «Києво-Могилянська академія» про творчість знакових зарубіжних та вітчизняних кінорежисерів, таких як Орсон Веллс, Акіра Куросава, Інґмар Берґман, Сергій Параджанов, Мікеланджело Антоніоні, Леонід Осика, Лукіно Вісконті, Стенлі Кубрик, Андрій Тарковський, Франсуа Трюффо, Ларс фон Трієр, Сергій Буковський.

Обравши серед сотень пропонованих в НаУКМА курсів «Історію кіно», автори цих статей – Олександр Кучинський, Євгеній Дейнека, Данило Войко, Каталіна Шкуро, Юлія Журавель, Марія Шевчук, Ольга Першута, Любов Макарова, Катерина Балашова, Ярина Чорногуз і Мар’яна Кучер виявили своє зацікавлення творчістю знаменитих кінорежисерів та запропонували своє бачення й інтерпретацію шедеврів, що стали класикою кіно. Студентські роботи до збірника відбиралися за таким критерієм, як самостійне осмислення класичних творів або окремих аспектів творчості того чи іншого митця. Цінним у цих текстах є не відстороненість і раціональний аналіз, а суб’єктивне сприйняття кінотвору і власне ставлення до нього.

Упорядником та редактором видання є Лариса Брюховецька, керівник Науково-дослідного центру кінематографічних студій НаУКМА