• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи

Відкрита лекція і дискусія «Єднати чи розділяти: релігійний компонент збройного конфлікту в Україні»

Центр досліджень медіації та діалогу Києво-Могилянської академії запрошує Вас на відкриту лекцію і дискусію «Єднати чи розділяти: релігійний компонент збройного конфлікту в Україні» Тетяни Калениченко.

Лекція відбудеться 21 травня, о 17:00 в Києво-Могилянській бізнес школі (вул. Волоська 8/5 (метро Контрактова площа)

Мова заходу - українська.

Реєстрація за посиланням

Анотація заходу

Український конфлікт не є релігійним за своєю суттю, як би це не намагались довести деякі експерти. Ми можемо говорити тільки про релігійний чинник впливу, який, безумовно, впливав і впливає на події в Криму та в Донбасі. Для цього зручно розглядати фактор релігійного впливу через призму об’єднання чи розділення, що проявляється на суспільному рівні.

Представлене дослідження побудоване з власного досвіду участі Тетяни Калениченко у волонтерській діяльності та миротворчих практиках, а також в межах якісного соціологічного підходу, що послуговувався міждисциплінарною методологією – в період з початку Майдану до кінця 2017 року. Під час заходу дослідниця  постарається відповісти на такі питання:

1. Якою є роль релігійного фактору в українському конфлікті?
  2. Як релігійний компонент може розпалювати конфлікт?
  3. Чи можливе залучення релігійних організацій до розбудови миру?
  4. Перспективи динаміки конфлікту, залежно від релігійної ситуації в Україні.

У дослідженні показані практичні напрацювання у сфері так званого релігійного миротворництва, які відображені у практичних рекомендаціях, що потенційно зможуть поглибити та розширити процес деескалації конфлікту або ж його незагострення у майбутньому.