• Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal

25-го червня в НаУКМА відбулась зустріч-обговорення перспектив діяльності університетських аналітичних центрів

25-го червня в НаУКМА відбулась зустріч-обговорення перспектив діяльності університетських аналітичних центрів, ініційована Міжнародним Фондом Відродження та НаУКМА, за участі представників університетів Києва, Одеси, Івано-Франківська, Острога та ін. В ході обговорення було презентовано моделі аналітичних центрів НАУКМА (Оксана Нестеренко, Міждисциплінарний центр протидії корупції, Максим Яковлєв, Школа політичної аналітики) та УКУ (Тетяна Шевчук, Аналітичний Центр УКУ).

Дискусія розгорнулась, зокрема, довкола питань:

• Яка ніша університетських аналітичних центрів? Які продукти і для кого вони мають готувати?
  • Як «вбудовується» діяльність аналітичних центрів у загальну стратегію університету?
  • Як налагодити наукову співпрацю між аналітичним центром, факультетом, при якому діє центр, Науковою радою тощо?
  • співвідношення діяльності університетського аналітичного центру та «дзеркала» громадської організації; які проекти має виконувати структурний підрозділ, а які ГО; яка має бути стратегія інтеграції ГО у структуру університету?
  • Які зміни до законодавства / нормативних актів потрібні для більш ефективної роботи аналітичного центру?
  • Сталість аналітичних центрів? Як забезпечити стале фінансування та розвиток?
  • Принцип взаємодії аналітичного центру із фінансовим, господарським відділами, адміністрацією та якими документами це регулюється.

Сподіваємось, ця зустріч була конструктивною, і "могилянську модель" університетського think tank можна буде масштабувати для України надалі.