• Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Наукові школи

Оголошено конкурс українсько-латвійських науково-дослідницьких проєктів на 2023-2024 роки

Розпочався прийом заявок за конкурсом українсько-латвійських науково-дослідницьких проєктів на 2023-2024 роки за підтримки Міністерства освіти і науки України та Латвійської ради науки. Конкурс є частиною двосторонніх науково-дослідницьких проєктів МОН і відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ обох країн.

Пріоритетні напрями конкурсу:

• енергетика та енергоефективність;
  • екологія та раціональне природокористування, включаючи морські дослідження, зокрема дослідження забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком;
  • нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, дослідження в галузі біотехнології, біоінженерії та генетики;
  • нові матеріали;
  • суспільні та гуманітарні науки.

Кожна проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки, але рішення про продовження фінансування наступного року прийматиметься після розгляду звіту за попередній рік роботи.

Міністерство фінансує витрати українських науковців під час візиту до Латвійської Республіки, а саме: витрати на проїзд, проживання, добові, вартість візи за необхідності та вартість полісу медичного страхування. Фінансова підтримка включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідного проєкту. Крім того, договором на виконання (передачу) науково-дослідних робіт між МОН та установою-виконавцем проєкту передбачаються статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організації, де виконується науково-дослідний проєкт.

Візити латвійських колег забезпечуються за рахунок латвійської сторони.

Всі інші деталі конкурсу доступні за посиланням.