• Наукові школи
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • НАУКОВІ ЗДОБУТКИ Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 2018 році

Оголошено конкурси Національної академії наук України на здобуття премій у 2022 році

Національна академія наук України (НАН України) оголосила цілу низку конкурсів для присудження українським науковцям у 2022 році. Можливості є як для видатних науковців, так і молодих науковців та студентів вищих навчальних закладів України:

Серед них:

• Конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти за найкращі наукові роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук;
  • Конкурс на здобуття премій імені видатних учених України;
  • Конкурс на здобуття Золотої медалі імені В. І. Вернадського Національної академії наук України.

1.Конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти за найкращі наукові роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук

В рамках премій, Президія НАН України щороку (в лютому) присуджує чотирнадцять премій для молодих учених і чотирнадцять премій для студентів закладів вищої освіти за роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук. Премії присуджуються окремим авторам або колективу авторів за кращі наукові роботи, а також за серії наукових робіт з єдиної тематики, за відкриття та винаходи.

В конкурсі можуть брати участь наукові співробітники, викладачі, стажери-дослідники, аспіранти науково-дослідних установ, закладів вищої освіти віком до 35 років включно, студенти, а також аспіранти та студенти зарубіжних країн, які навчаються в наукових установах та закладах вищої освіти України.

Право ж висувати кандидатів на здобуття премій надається: ученим радам наукових установ і закладів вищої освіти, колегіям (президіям) міністерств і відомств України, технічним радам промислових підприємств, конструкторських бюро, радам наукових і науково-технічних товариств, що підтверджується витягом з протоколу засідання вченої ради установи або відповідного органу підприємства, організації, чи відомства.

Всі матеріали, які подаються на конкурс, повинні бути відповідно оформлені.

Кінцевий термін подання робіт на конкурс – 15 грудня 2022 р.

2.Конкурс на здобуття премій імені видатних учених України

Преміями імені видатних учених України НАН України має на меті відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи і відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки і економіки України.

У конкурсі на здобуття премій імені видатних учених можуть брати участь:

а). Дійсні члени і члени-кореспонденти НАН України незалежно від місця їх постійної роботи;

б). Окремі особи, які працюють у наукових установах, закладах вищої освіти, на підприємствах і в організаціях, розташованих на території України;

в). Колективи авторів, які виконали запропоновану на здобуття премії роботу, якщо  більшість авторів працює в установах, передбачених підпунктом “б” цього пункту.

Право ж висунути роботи на здобуття іменних премій надається:

а). Дійсним членам і членам-кореспондентам НАН України;

б). Науковим установам, закладам вищої освіти, дослідним лабораторіям і  станціям, конструкторським бюро;

в). Науково-технічним радам міністерств і відомств України;

г). Науковим радам з проблем науки;

д). Технічним радам промислових підприємств;

є). Науковим та інженерно-технічним асоціаціям і товариствам.

Кінцевий термін подання робіт на конкурс – 1 листопада 2022 р.

3.Золота медаль ім. В.І. Вернадського

Нагорода передбачає відзначення вчених за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, на честь першого президента Української академії наук – видатного вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, а також з нагоди 85-річчя створення Академії Національною академією наук України. Щорічно до дня народження академіка В.І.Вернадського (12 березня) присуджуються дві золоті медалі – одна вітчизняному і одна зарубіжному вченому.

У конкурсі на здобуття Золотої медалі імені В.І.Вернадського можуть брати участь:

б). Зарубіжні вчені;

в). Окремі особи, які працюють у наукових установах, закладах вищої освіти, на підприємствах і в організаціях, розташованих на території України.

Право ж висунення робіт на здобуття Золотої медалі імені В.І.Вернадського надається:

а). Дійсним членам, членам-кореспондентам та іноземним членам НАН України;

б). Науковим установам, закладам вищої освіти та науковим радам НАН України;

в). Науковим та науково-технічним товариствам, іншим громадським об’єднанням учених;

г). Науково-технічним (технічним) радам міністерств, відомств, науково виробничих об’єднань, конструкторських бюро, промислових підприємств.

Кінцевий термін подання кандидатур на конкурс – 12 листопада 2022 р.