1

Поварня та Трапезна з церквою Святого Духа після реставрації. 2008 рік.

2

Поварня (Галшчин дім). Південна сторона. 2015 рік.

3

 Інтер'єр другого поверху Трапезної. 2015 рік.

4

Фрагмент північного порталу Богоявленського собору. Віднайдений у 2010 р.

5

З колекції музею: глек, горщик, праска, водолій. Кін. XIX- поч. ХХ ст.

6

Цегла з колекції музею.

7

Сторінка з альбому випускників Київської духовної академії. 1903 рік.

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

Дарунки Музею від випускниці НаУКМА

 

У липні 2016 року Музей НаУКМА отримав від Ірини Пайосової, випускниці факультету природничих наук 2002р., 9 предметів для постійного зберігання та експонування. Предмети були придбані на благодійному інтернет-аукціоні на підтримку армії «Свій за свого». Кошти виручені з продажу цих лотів використані на потреби української армії.

 

Мотивація дарувальниці її участі в благодійному інтернет-аукціоні та передачі до Музею НаУКМА перетворених теплими серцями і добрими руками засобів знищення на артефакти відображена у словах самої пані Ірини: «Мені здається, вони представляють важливу частину історії України, і певною мірою є унікальними предметами мистецтва. За останні кілька десятиліть у світі було багато воєн, але я ніде не зустрічала інформації що з предметів війни, призначених для руйнування і вбивства, робили предмети мистецтва, для прикрашання життя і ствердження життя. Мене дуже приваблює як історичний так і філософський зміст такої творчості; і сама творча дія, яка повністю змінює цільове призначення предмету/об'єкту. Ця зміна призначення видається дуже символічною, з точки зору "одужання" суспільства після війни, і протистояння людей проти ворожої експансії, війни, насильства. Попри усе що відбувається, громадяни України не втратили важливої частини своєї людяної, гуманістичної сутності».

 

Висловлюємо випускниці НаУКМА Ірині Пайосовій ще раз сердечну подяку за подарунки, а всіх могилянців, гостей Могилянки та Києва запрошуємо ознайомитися з новими експонатами в експозиції Музею НаУКМА.

 

На фотографіях зображено три розписані тубуси від «мухи» (Розпис Марії [Ткаченко], художниці Дніпропетровського муніципального театру «Віримо»), чотири розписані гільзи (Розпис акриловими фарбами: Анастасія Скоробогатова), «Підводний човен для степів України» (Автори: Олексій Дюженко та Катерина Костеріна) та розписаний ящик з-під набоїв (покритий алкiдним лаком, малюнок виконано акрiловими фарбами).

 

© 2012-2018 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна