Поварня та Трапезна з церквою Святого Духа після реставрації. 2008 рік.

Поварня (Галшчин дім). Південна сторона. 2015 рік.

Інтер'єр другого поверху Трапезної. 2015 рік.

Фрагмент північного порталу Богоявленського собору. Віднайдений у 2010 р.

З колекції музею: глек, горщик, праска, водолій. Кін. XIX- поч. ХХ ст.

Цегла з колекції музею.

Сторінка з альбому випускників Київської духовної академії. 1903 рік.

v musei

Іконографія родини Потоцьких. Тульчинська лінія

27 березня запрошуємо пройтись стендами виставки «Навколо одного образу. Портрет Хелени з Потоцьких авторства Мойсея Лейбовського» разом з Оксаною Лобко та дізнатись про історію та спадок шляхетського роду Потоцьких

Під час кураторської екскурсії можна буде дізнатись про Антонінську гілку родини Потоцьких, про портрети Потоцьких тульчинської гілки, де вони зберігаються і як потрапили у ті, чи інші колекції.

Екскурсія та лекція відбудуться 27 березня о 16:00 у Музеї НаУКМА, вул. Сковороди, 2. Вхід вільний.

Подія у Facebook

Оксана Лобко (м. Київ) – історик, кандидат наук. Закінчила Національний Університет “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА), де у 2008 році захистила дисертацію на тему: “Поміщицькі маєтки Правобережжя в умовах соціально-економічної трансформації 1830-1917 років (за матеріалами володінь графів Потоцьких)”. Наукові інтереси: Іконографія польської шляхти Поділля та Волині, родові мистецькі зібрання, родові архіви; історичне краєзнавство. Головна тема: історія родин Потоцьких (гербів Пилява та Любич) та споріднених з ними родів (кінець ХVIII-XXI ст.). Куратор виставкових проектів: «Дерево життя українського роду» (аутлет-містечко «Мануфактура», виставка старожитностей з музею української спадщини Віктора Ющенка, протягом 2014-2017 рр.), «Навколо одного образу» (листопад 2018 у м. Вінниці, грудень-січень 2019 у м. Шепетівка). Автор наукових статей, проведених атрибуцій та уточнень до живописних полотен у музеях України, Білорусі, Росії, Польщі, Франції, Італії.