Премію Антоновичів отримав Леонід Фінберг

Про це повідомляє посольство України в США, яке виступило одним із організаторів церемонії вручення премії

Директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Києво-Могилянської академії, головний редактор видавництва "Дух і Літера"  Леонід Фінберг отримав цьогорічну премію Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів.

Усього за понад 30 років існування Фундації Антоновичів було вручено більше 60 премій, серед лауреатів якої були такі відомі в літературі та науці постаті, як Орест Субтельний, Дейвід Сондерс, Роберт Конквест, Збігнєв Бжезінський, Богдан Гаврилишин, Ярослав Дашкевич, В`ячеслав Брюховецький, Юрій Андрухович, Ліна Костенко, Оксана Забужко, Богумила Бердиховська та інші.

Посол України в США Олександр Моцик відзначив вагомий внесок Фундації Антоновичів у збереження і відновлення історичної спадщини України, розвиток українознавства, а також популяризацію надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу.

Нагадаємо, у 1980 році подружжя Антоновичів, яке тоді проживало у Вашингтоні, створило фундацію, метою якої є допомога розвитку культури України, а також підтримка порозуміння між українськими та американськими народами.

Діяльність організації була продовжена й після смерті Тетяни (2001 р.) та Омеляна (2008 р.) Антоновічів.

Керівниками Фундації нині є Роман Слоневський, Ігор Воєвідка і Андрій Левицький.

Серед проектів Фундації Антоновичів в Україні - капітальна реставрація Бібліотеки ім. Василя Стефаника у Львові,

реставрація й обладнання бібліотеки Національного Університету Києво-Могилянська Академія,

побудова музею "Бойківщина" в місті Долина і спорудження там же пам'ятника "Борцям за українську державність."

Текст промови п. Леоніда можна переглянути тут.

ВІТАЄМО!