Студент Могилянки став переможцем конкурсу робіт з дослідження визвольного руху

26 жовтня в НаУКМА відбулося підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу студентських робіт «Український визвольний рух 1920-1950-х рр.».

Конкурс був організований Інститутом суспільних досліджень (Дніпропетровськ), Центром державотворення України в ХХ ст. та Центром досліджень визвольного руху.

Цього року до складу журі конкурсу увійшли В. В’ятрович, Р. Забілий, В. Панченко, І. Патриляк, О. Репан.

Загалом на конкурс надійшло 37 робіт з різних регіонів України, більшість досліджень були виконані на дуже високому рівні.

Відзначивши спеціальними грамотами від окремих членів журі п`ять робіт, організатори визначили трьох переможців.

3 місце посів Сергій Гуменний (Тернопіль) із дослідженням, присвяченим переходам селян через так званий «збручанський кордон» у 1930-х рр.,

2 місце отримав Андрій Сухих (Острог) з роботою про діяльність ОУН зі створення органів державної влади на Новоград-Волинщині влітку 1941 р.

Переможцем став могилянець Ігор Бігун, який підготував розвідку, присвячену взаємодії Івана Багряного з ОУН.

Крім урочистого нагородження, учасники конкурсу мали нагоду послухати виступи кількох фахівців у царині українського визвольного руху.

В. В’ятрович говорив про еволюцію ідеології ОУН в 1920-1950-х рр., І. Патриляк зупинився на методах боротьби радянських спецслужб із українським підпіллям, взявши за приклад тривале протистояння МГБ із Львівським крайовим проводом, а В. Панченко проаналізував економічну складову в ідеології різних гілок ОУН повоєнної доби.

Завершився семінар виступами переможців та обговоренням робіт.