Звання «Почесний доктор НаУКМА» присвоєно Тарасові Гунчакові

31 жовтня Вчена Рада НаУКМА на своєму засіданні ухвалила рішення про присвоєння почесного звання «Почесний доктор НаУКМА» Тарасові Гунчакові.

Відомий учений-історик, громадський діяч, головний редактор часопису «Сучасність» (1984-1996), «Ukrainian Quarterly” (з 2004) та ін., автор багатьох публікацій в галузі історії України, Росії, Польщі, зокрема, історії українських державницьких і визвольних змагань, розвиткові української політичної думки, репресіям і голодоморові в Україні.

Організатор численних конференцій.

Живе і працює в США.

Наукова бібліотека НаУКМА отримала 11 коробок архівних матеріалів та книг від пана Тараса Гунчака.

Серед переданих друкованих матеріалів є наукові праці (статті, монографічні дослідження) Т.Гунчака, а також 42 томи виданих матеріалів Нюрнберзького процесу.

Архівна частина переданих матеріалів включає ксерокопії та мікрофільми документів, які Т.Гунчак зібрав у багатьох архівних установах світу, зокрема в США, Німеччині, Франції Австрії, Англії. Крім того, частина документів представляє ксерокопії друкованих праць інших дослідників, а також періодичних видань. Тематично архівні матеріали відображають наукові інтереси та дослідження Т.Гунчака.

З подарованими друкованими виданнями всі користувачі Наукової бібліотеки можуть вже ознайомитися в Е-каталозі бібліотеки.

Архівна частина переданих матеріалів після їх науково-технічного опрацювання стане важливим і цінним джерельним масивом для дослідників історії України ХХ ст.

ВІТАЄМО!