Презентація фундаментального дослідження про історію гірництва

27 Листопада, 17:00, Бібліотека Омеляна та Тетяни Антоновичів

 

Книга проф. Геннадія Гайко і проф. Володимира Білецького «Історія гірництва» (540 стор., понад 800 ілюстр., 492 джерел) вперше системно, у хронологічній послідовності розкриває основні етапи світової історії гірництва, починаючи від кам’яної доби і до початку індустріальної епохи.

Розглянута історична географія освоєння різноманітних корисних копалин на всіх континентах світу. Описані найважливіші центри старовинного гірничого промислу. Показані шляхи становлення й подальшого розвитку основних гірничих і металургійних технологій. Обґрунтована авторська гіпотеза щодо передумов виникнення металургії в лоні гірничої діяльності людства. Наведені унікальні артефакти давнини, що не мають однозначного пояснення й до сьогодні, зокрема – на межі гірництва та магічних практик, алхімії тощо. Розкрито вплив гірництва на перебіг історичних процесів, культурний і технологічний поступ людства.

Окремий розділ присвячено розвитку гірництва в Україні.

Текст супроводжується багатим ілюстративним матеріалом і численними свідченнями самовидців гірничої справи різних народів та історичних часів.

 

Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією та археологією, зокрема історією техніки й інженерної діяльності, археометалургією та індустріальною археологією, культурною спадщиною гірників.

 

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна