Відкриття виставки сакрального малярства «СОБОРУВАННЯ»

25 грудня, о 16.00, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян

Українські митці завжди прагнули своєю творчістю сприяти відродженню духовності.

Для України сьогодні ця тема є особливо гострою, оскільки з кожним роком значна частина нашого суспільства стає все більше байдужою: до своєї мови, історії, культури, і як наслідок – до самих себе. Молоді художники пропонують здійснити соборування душі через творення і споглядання ікон, адже ікона – це цілюще миро, через яке Господь являє Свою Присутність у Його Світі.

Соборування, у своєму первинному сенсі, – це одне зі священних Таїнств, яке означає цілковите зцілення душі й тіла.

Виставка «Соборування» присвячена п’ятирічному існуванню Центру досліджень української сакральної культури в НаУКМА. За цей час художники Центру організували й провели три всеукраїнські симпозіуми, низку виставок сакрального малярства в Києво-Могилянській академії, в Національному заповіднику „Софія Київська”, в Монітобському університеті (м. Вінніпег, Канада), створили при Культурно-мистецькому центрі НаУКМА студію іконографії, видали два альбоми, продовжують працювати над розширенням географії виставок, координацією DVD-альманаха „НАША СФЕРА”, де висвітлюватимуться найяскравіші моменти сучасного українського сакрального мистецтва.

Куратор виставки – Дмитро Гордіца,

Виставка триватиме до 20 січня 2014 року.

Адреса:

м. Київ, вул. Іллінська, 9, Культурно-мистецький центр Києво-Могилянської академії.

Галерея працює: вівторок – субота з 11:00 до 19:00.

Вхід вільний.