Важка втрата Києво-Могилянської Академії

Громада Національного університету «Києво-Могилянська академія» із сумом сповіщає про те, що пішов з життя завідувач кафедри фізико-математичних наук, відомий вчений, улюблений викладач Петро Іванович Голод.

Прощання відбудеться 5 січня у першому корпусі НаУКМА о 10.00.

Висловлюємо свої щирі співчуття рідним і близьким.

Голод Петро Іванович народився 17.11.1946 р. в м. Ходорів у Львівської області. Доктор фіз.-мат. наук (2010 р.). Закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка (1969 р.) У 1971-1974 рр. навчався в аспірантурі Інституту теоретичної фізики у відділі математичних методів в теоретичній фізиці. В Інституті працює з 1968 року: спочатку на посаді старшого інженера, з 1974 року – молодшого наукового, а з 1986 – старшого наукового співробітника.

З 2000 року – завідувач кафедри фізико-математичних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».

В Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова працював за сумісництвом. Наукові дослідження П.І. Голода стосуються: теорії представлень груп та алгебр Лі, теорії інтегровних гамільтонових систем та їх симетрій, нелінійних (топологічних) збуджень в конденсованих середовищах.

Лауреат премії Петра Могили 2005 року.

У 2013 році П.І. Голода було визнано кращим викладачем року НаУКМА від факультету природничих наук.