Круглий стіл «Курс Кононовича-Горбацького "Orator Mohileanus" (1636-1638) в контексті доби»

19 лютого, о 14:00, Музей НаУКМА (Галшчин Дім)

Історичний гурток Київської "Просвіти" спільно з Науковою бібліотекою Національного університету "Києво-Могилянська академія" проводять круглий стіл  "Курс Й.Кононовича-Горбацького "Orator Mohileanus" (1636-1638) в контексті доби".

14:00 — відкриття та виступ з вітальним словом:

Тетяна Ярошенко, директор Наукової бібліотека Києво-Могилянської академії.

Олексій Куріний, заступник голови Київської "Просвіти", старший викладач Нацонального університету "Києво-Могилянська академія".

Теми доповідей:

- Ісайя Копинський та заснування Києво-Братської школи"" (Сергій Шумило, директор науково-громадської організації "Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні");

- "Курси Кононовича-Горбацького в Київській братській школі" (Світлана Конончук, Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова);

- "Ректорство Коновича-Горбацького в Києво-Могилянському колегіумі (Юрій Приходько, Інститут прогнозування НАН України);

- "Інтелектуальні і духовні орієнтири ректора Cильвеста Косова і їх проекція в його викладанні і творчості" (Наталя Сінкевич, Києво-Печерський заповідник).

Кононович-Горбацький (Горбацький) Осип Кононович (? -1653) - вчений, філософ, ректор КМА (1642–1646), сподвижник Петра Могили.

“Найстаршим збереженим посібником з риторики Києво-Могилянського колегіуму є запис курсу лекцій Йосифа Кононовича-Горбацького "Могилянський оратор" (Orator Mohileanus), прочитаний у 1635 — 1636 рр.” (Ярослав Ісаєвич).