План дій МОН на 100 днів та пропозиції НаУКМА

Міністерство освіти України оголосило свій план дій на 100 днів

Його можна переглянути на сайті МОН.

Раніше НаУКМА за пропозицією деканів факультетів звернувся до Міністерства освіти і науки України з ініціативою удосконалення законодавства України з питань вищої освіти.

Тривалий час ігнорувались потреби вищих навчальних закладів у прагненні підвищення ефективності їх діяльності, інтегрування у світовий освітній простір, персоналізації відповідальності закладів за результати наукових досліджень, якість навчальних послуг та підготовки висококваліфікованих фахівців з метою забезпечення їх конкурентоспроможності в соціально-економічному світовому середовищі.

Як першочергові заходи, для створення умов фактичного запровадження інновацій у сфері вищої освіти запропоновано ініціювати:

прийняття Закону України «Про вищу освіту»,

вдосконалення критеріїв діяльності та повноважень дослідницьких університетів,

визнання і встановлення еквівалентності виданих навчальними закладами інших держав документів про освіту вищими начальними закладами України,

забезпечення вільного вибору та доступу громадян до вищої освіти - внесення змін щодо права здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації магістра на базі будь-якої освітньо-професійної програми підготовки бакалавра (за винятком медицини та правознавства) тощо.