Архів новин 2004 - 2012

Авторський вечір „НАРОДЕ МІЙ ЄДИНИЙ!”

Дата публікації: 16.10.2008, 17:39

Народна академічна хорова капела “ПОЧАЙНА” візьме участь в авторському вечорі композитора ОЛЕКСАНДРА ЯКОВЧУКА

Національний університет „Києво-Могилянська академія”
Національний будинок органної та камерної музики України

20 жовтня,  19.30

Авторський вечір „НАРОДЕ МІЙ ЄДИНИЙ!”

українсько-канадського композитора
ОЛЕКСАНДРА ЯКОВЧУКА

У програмі:

- концерт для скрипки з оркестром
- симфонія-реквієм “Тридцять третій”

Виконавці:

Богдана Півненко – скрипка
Державний  академічний естрадно-симфонічний оркестр України
художній керівник та диригент  Микола Лисенко

Народна академічна хорова капела “ПОЧАЙНА” Національного університету “Києво-Могилянська академія” художній керівник та диригент  заслужений артист України Олександр Жигун

Адреса: вул. Велика Васильківська, 77

Квитки можна придбати у Культурно-мистецькому центрі НаУКМА.
Довідки за тел.: 528-3186, 425-2154

Олександр Яковчук (1952) – відомий український композитор, що проживає нині в Канаді. Закінчив у 1976 році композиторський факультет Київської консерваторії ім. П.І.Чайковського по класу професора А.Коломійця. Член Національної спілки композиторів України з 1978 року. Лауреат п’яти республіканських композиторських конкурсів та трьох міжнародних. Лауреат премії ім. М.Островського.
    Автор опери „Незабутнє”, балету „Пригоди у Смарагдовому місті”, ораторії „Скіфська пектораль”, 12 кантат для різних складів виконавців, 5 симфоній, 2 симфонічних поем, увертюри „Молодість”, „Концертної тріади” – циклу із трьох концертів для скрипки, альта і віолончелі із симфонічним оркестром, „Арії та фуги”, „Партити” і „Сюїти” для струнного оркестру, 2 струнних квартетів та багатьох інших камерних творів. Автор 12 концертних прелюдій і фуг для фортепіано та інших творів для цього інструменту. Серед них – цикл із 24 п’єс „Дикі звірі Канади”.
    О. Яковчук написав „Літургію Святого Іоанна Златоустого”, 6 псалмів, хоровий концерт „Які любі оселі Твої”, а також 111 обробок українських народних пісень для різних складів хорів a capella. Народні пісні записані композитором особисто під час фольклорних експедицій в Україні, Югославії та Словаччині.
    Член Ліги композиторів Канади та Канадського Музичного Центру з 1996 року.