Архів новин 2004 - 2012

Лариса Кадирова – лауреат премії імені Тараса Шевченка

Дата публікації: 03.03.2009, 15:31

Ларисі Миколаївні Кадировій, голові Художньої ради НаУКМА присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка

«На підставі подання Комітету Національної премії України  імені Тараса Шевченка… присудити Національну премію України імені Тараса Шевченка Кадировій Ларисі Миколаївні – за галерею жіночих образів у моновиставах та внесок у розвиток українського театрального мистецтва…» - Указ Президента України від 2 березня 2009 року.

Кадирова Лариса Миколаївна – актриса, Народна артистка України (1982). Народилася 10.09.1943 у Ташкенті. Закінчила драматичну студію при театрі ім.М.Заньковецької (1963) та Київський театральний інститут ім.Карпенка-Карого (1981). З 1963 – 1992 – актриса Львівського театру ім. М.Заньковецької, з 1993 – Національного драматичного театру ім. І.Франка та з 1992 – театру „Сузір”я”. З 1993 – президент Міжнародної благодійної організації „Міжнародний інститут театру” (Український центр), з 1998 –  викладач, доцент Національної музичної  академії ім. П.Чайковського, з 2001 – голова Художньої ради Національного університету „Києво-Могилянська академія”, з 2004 – голова правління „Шевченківського фонду  XXI ст”, лауреат Театральної премії ім. М.Заньковецької (1993).

Художній керівник Міжнародного фестивалю античного мистецтва „Боспорські агони” та Всеукраїнського фестивалю для дітей та юнацтва „Шевченко в моєму серці”, директор-художній керівник Міжнародного фестивалю моновистав актрис „Марія”, організатор та голова журі Всеукраїнського конкурсу читців української та зарубіжної поезії.

Ролі: Мавка, Любов Гощинська, донна Анна, Міріам ( „Лісова пісня”, „Блакитна троянда”, „Камінний господар”, „Одержима” Лесі Українки), Ріта, Наталія Петрівна („Чорна пантера і Білий ведмідь”, „Брехня” В.Винниченка), Маклена Граса („Маклена Граса” М.Куліша), М.Заньковецька („Марія Заньковецька” І.Рябокляча), Лариса („Безприданниця” О.М.Островського), Ребекка („Росмерсгольм” Г.Ібсена), Фея („Крихітка Цахес” Е.Гофман, Я.Стельмах), Корделія, леді Анна („Король Лір”, „Річард ІІІ” У.Шекспіра), Ельвіра („Тартюф” Ж.Мольєра), Мавка („Ніч на полонині” О.Олеся), Ольга, Ніна Зарєчна, Ранєвська („Три сестри”, „Чайка”, „Садок вишневий” А.Чехова),

Моновистави: за новелою С.Цвейга „Лист невідомої”, Федра за п’єсою Расіна „Федра”, Гарсіела за монологом Г.Маркеса „Любовний одвіт чоловікові, що сидить в кріслі”, Сара Бернар за п’єсою З.Хшановського та Л.Кадирової „Сара Бернар – наперекір усьому”.

Щиро вітаємо Ларису Миколаївну!
Бажаємо натхнення та подальших творчих успіхів!