Архів новин 2004 - 2012

Виставка репродукцій творів доби італійського Ренесансу

Дата публікації: 24.02.2010, 11:09

24 лютого в Могилянці відкриття художньої виставки професора кафедри культурології НаУКМА Ольги Петрової, присвяченої образам «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі

24 лютого (четвер) о 17:00 в Староакадемічному корпусі НаУКМА відбудеться відкриття виставки художника, мистецтвознавця, філософа, професора кафедри культурології НаУКМА Ольги Петрової.

На художній виставці будуть представлені твори, що належать добі італійського Ренесансу та роботи художників ХХ століття. В експозиції репродуковані ілюстрації «Сієнського кодексу» (1442–1450), мініатюри «Урбінського кодексу 365» (1478–1482), «Страшний суд» Мікеланджело, «Човен Данте» Ежена Делакруа. ХХ століття представлене фрагментом композиції та авторськими літографіями італійського художника, живописця, графіка Ренато Гуттузо та роботами російського ілюстратора поеми Михайла Пікова.

Дана експозиція є лише часткою образотворчого циклу, що складається з 370 ілюстрацій, фресок, живописних та скульптурних зображень, представлених Ольгою Петровою в книзі «“Комедія” Данте Аліг’єрі. Мистецький коментар ХІV – ХХ століть». Книга пані Ольги – результат довготривалої наукової роботи. Ще у 1970-х роках художниця виконала серію графічних робіт до «Божественної комедії», які дістали визнання серед зарубіжних фахівців і стали справжнім проривом у час існування «залізної завіси» між Заходом та СРСР.